Woonzorgcentrum de Paasbergen
Woonzorgcentrum De Paasbergen: verbonden met een natuurlijke zorgomgeving
Woonzorgcentrum De Paasbergen in Odoorn – onderdeel van Leveste Care – biedt ouderen en chronisch zieken een comfortabele woonomgeving op een van de 16 locaties verspreid over Drenthe. In het kader van een bredere renovatie werden de gedateerde grindvloeren vervangen door een woonzorgcentrum vloer van Gerflor, waarmee de basis werd gelegd voor een warmere en natuurverbonden vloerervaring.
Een uniforme en rustgevende woonzorgcentrum vloer
Eerder voorzag Gerflor al een andere Leveste-locatie van nieuwe vloeren, met positieve ervaringen tot gevolg. Daarom koos De Paasbergen bewust opnieuw voor een Gerflor woonzorgcentrum vloer. Volgens Paul Blaak, unitmanager Facilitaire Zaken bij Zorggroep Leveste, voldeden de oude vloeren niet meer. De grindvloer was moeilijk te onderhouden en de kleurrijke pvc-variant zorgde soms zelfs voor verwarring bij bewoners. Met de nieuwe vloer werd een visueel rustig en samenhangend geheel gecreëerd, waarmee beide gebouwen nu één duidelijke en comfortabele uitstraling delen.
Een vloerontwerp geïnspireerd op de natuur
Interieurontwerpster Sanne Vogt startte het ontwerpproces met een inventarisatie van de wensen van bewoners. Op basis daarvan ontwikkelde ze een concept dat aansluit bij de bosrijke omgeving rond het gebouw. Het doel: een natuurlijke zorgomgeving creëren die warmte en geborgenheid uitstraalt. De keuze voor Gerflor lag voor de hand, gezien eerdere positieve ervaringen bij Leveste. Sanne adviseerde daarnaast in de kleurselectie, afgestemd op het interieur en de natuurlijke context.
Natuurverbonden vloer als blikvanger in het hart van het gebouw
In het centraal gelegen plein koos Vogt voor een ontwerp waarin verschillende leefwerelden samenkomen. Geïnspireerd door de natuur werd een zeshoekige vorm – die onder andere in honingraten en sneeuwvlokken voorkomt – in de vloer verwerkt. Elke hoek van het plein kreeg een eigen karakter, zoals een boerderij, een leeshoek en een bruin café. De entree en receptie werden verbonden via twee vloerkleuren in een vloeiende golf, die subtiel de looprichting aanduidt. De zeshoekige ster in het midden is volgens Iedema Projectstoffering, die de vloeren plaatste, dé blikvanger van de ruimte geworden. Voordat de nieuwe woonzorgcentrum vloer gelegd kon worden, zijn eerst de oude grindvloeren geëgaliseerd.
Aandacht voor bewoners tijdens installatie
De installatie van de nieuwe natuurverbonden vloer vond plaats terwijl De Paasbergen volledig in bedrijf bleef. Dankzij zorgvuldige afstemming tussen Iedema Projectstoffering en de zorgorganisatie werd de overlast voor bewoners tot een minimum beperkt. Dagelijkse planningen werden aangepast aan de zorgmomenten, en wekelijkse bouwvergaderingen zorgden voor een vlotte voortgang van het werk. Zowel Paul Blaak als Sanne Vogt waren achteraf zeer te spreken over de uitstraling van de nieuwe vloeren: het gebouw voelt weer als nieuw aan.
De voordelen van de Gerflor woonzorgcentrum vloer op een rij:
- Sluit naadloos aan op een natuurlijke zorgomgeving
- Visueel rustig en warm
- Eenvoudig schoon te maken
- Bestand tegen intensief loopverkeer
- Minimale overlast tijdens installatie
Wees als allereerste op de hoogte
Meld je aan voor onze nieuwsbrief en krijg als eerste toegang tot het meest recente nieuws en meer!